Pereiti prie pagrindinio turinio
Climate Action

Klimatui nekenkiantis biuras

Kad ir kur dirbtumėte, yra daug paprastų veiksmų, kurių galite imtis, kad sutaupytumėte išteklių, energijos ir sumažintumėte išmetamųjų teršalų kiekį.

ES aplinkosaugos vadybos ir audito sistema (EMAS) padeda įmonėms ir organizacijoms Europoje bei visame pasaulyje įvertinti ir gerinti savo aplinkosauginį veiksmingumą.

work_01_en
  • Vietoje vienkartinių plastikinių ar popierinių puodelių naudokite savo puodelį. Jei išgeriate du kavos puodelius per dieną, taip sutaupytumėte apie 500 be reikalo išmestų puodelių per metus.
  • Prieš spausdindami popieriuje pagalvokite. Pagalvokite, ar tikrai turite atsispausdinti dokumentą arba e. laišką, ir paraginkite kitus padaryti tą patį. Jeigu dokumentą atsispausdinti privalote, spausdinkite ant abiejų lapo pusių.
  • Naktį ir savaitgaliais išjunkite kompiuterįir spausdintuvus. Patikrinkite savo kompiuterio nustatymus – juose turėtų būti galimybė naudotis energiją taupančiomis parinktimis.
  • Pirkite didesnį reikiamų produktų kiekį. Pasiūlykite pakeisti individualius kavos, cukraus, grietinėlės ir arbatos pakelius didelėmis pakuotėmis, kuriomis galėtų naudotis visi. Tai pigiau ir sumažėja atliekų.
  • Pabandykite mažiau keliauti darbo reikalais – išbandykite telekonferencijas ar kitas nuotolinių posėdžių galimybes.
  • Paklauskite vadovo, ar jūsų pastate buvo atliktas energijos vartojimo auditas. Pasinaudojus paprasčiausiomis energiją taupančiomis priemonėmis, tokiomis kaip nuo judesio įsijungianti šviesa, sąskaitos gali gerokai sumažėti.