Pāriet uz galveno saturu
Climate Action

Pirms sēžaties pie stūres, apdomājiet, vai vajag

Iešana jums ne tikai nāk par labu, tā arī palīdzēsiet videi. Tomēr, lai nokļūtu darbā, apciemotu ģimeni vai draugus, transportu nākas izmantot, tāpēc ir svarīgi, lai mēs izdarītu pareizo izvēli un palīdzētu samazināt CO2 emisijas.

Transporta nozare rada ap ceturto daļu no visām ES siltumnīcefekta gāzu emisijām. Vai zinājāt, ka vairāk nekā puse no ES mājsaimniecību radītājām CO2 emisijām ir saistītas ar cilvēku pārvietošanos, kad viņi, piemēram, ar auto brauc uz darbu vai dodas atvaļinājumā ar lidmašīnu?

Izvēlieties gudri

mobility_01_en
 • Atstājiet mašīnu mājās. Katrs patērētais degvielas litrs rada vairāk nekā 2 kg CO2. Tas nozīmē, ka vienas vidēji jaudīgas automašīnas pilna degvielas tvertne atmosfērā izdala vairāk nekā 100 kg CO2!
 • Riteņbraukšana, sabiedriskais transports, automobiļu koplietojums un automobiļu koplietošanas pakalpojumi ir labs alternatīvs risinājums. Protams, iešana ar kājām ir visekoloģiskākais pārvietošanās veids!
 • Brauciet ar vilcienu. Ja cilvēks ar automašīnu brauc viens, viņs rada trīsreiz vairāk CO2 emisiju uz kilometru nekā tad, ja brauktu ar vilcienu.
 • Noskaidrojiet, kādas alternatīvas ir lidojumiem. No transporta līdzekļiem lidmašīnu radīto CO2 izmešu apjoms palielinās visstraujāk. Lai mērotu distanci, kas ir tikai daži simti kilometru, izvēlieties vilcienu.

Ja tomēr jābrauc ar auto...

  mobility_02_en.gif
  • Autovadīšanas stils stipri ietekmē degvielas patēriņu un CO2 emisijas. Varat viegli uzlabot sava auto energoefektivitāti, izvairoties no liekas bremzēšanas un gaitas paātrināšanas vai uzraugot riepu spiedienu.
  • Noņemiet jumta bagāžnieku, ja to neizmantojat. Palielinoties gaisa pretestībai tukšā jumta bagāžnieka dēļ, degvielas patēriņš un CO2 emisijas palielinās pat par 10 %.
  • Pirksiet jaunu auto? Izvēlieties modeli, kas izmanto degvielu ekonomiski. Eiropas Savienībā visiem autoražotājiem autosalonos un savās reklāmās jānorāda CO2 emisiju un degvielas patēriņa rādītāji.

  Zaļa ceļošana

   mobility_03_en.gif
   • Jūs varat kompensēt savas ceļojot radītās CO2 emisijas. Daudzi tūrisma uzņēmumi un citas organizācijas var aprēķināt jūsu emisijas pēdu un attiecīgo summu ieguldīt, piemēram, kādā vides projektā vai atjaunojamajā enerģijā.
   • Kāpēc gan neizmēģināt ekotūrismu? Meklējiet attiecīgo informāciju ES ekomarķējumu ieguvušu tūrisma mītņu katalogā.