Skip to main content
Climate Action

Prieš sėsdami į automobilį pagalvokite

Vaikščioti pėsčiomis naudinga ne tik mums, bet ir aplinkai. Tačiau visi turime naudotis transporto priemonėmis – kad nuvyktume į darbą, aplankytume šeimos narius ar draugus, keliautume. Todėl svarbu, kad pasirinktume teisingai ir prisidėtume prie to, kad CO2būtų išmetama mažiau.

Transporto sektoriuje išmetamas apie ketvirtadalis visų ES išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Ar žinojote, kad daugiau kaip pusė namų ūkių išmetamo CO2 susijusi su transportu, pavyzdžiui, važiavimu į darbą automobiliu arba skrydžiais lėktuvu atostogauti?

Pasirinkite apgalvotai

mobility_01_en
 • Palikite automobilį namuose. Automobilio varikliui sudeginus litrą degalų į aplinką išmetama daugiau kaip 2 kg CO2. Tai reiškia, kad iš vieno vidutinio automobilio degalų bako į atmosferą išmetama daugiau kaip 100 kg CO2!
 • Važiavimas dviračiu, viešuoju transportu, dalijimasis vienu automobiliu ir naudojimasis automobilių dalijimosi paslaugomis yra puikios susisiekimo alternatyvos. Be abejo, vaikščiojimas yra ekologiškiausia transporto priemonė!
 • Važiuokite traukiniu. Jeigu automobiliu važiuojate vienas, į atmosferą išmetama triskart daugiau CO2 /km negu važiuojant traukiniu.
 • Prieš nuspręsdami skristi lėktuvu pasidomėkite, ar nėra kitų galimybių. Aviacija yra sparčiausiai augantis transporto sektoriuje išmetamo CO2šaltinis. Jeigu keliaujate tik kelis šimtus kilometrų ar dar arčiau, apsvarstykite galimybę vykti traukiniu.

Jei būtinai turite važiuoti automobiliu...

  mobility_02_en.gif
  • Nuo to, kaip vairuojate, labai priklauso degalų kiekis, kurį sunaudoja jūsų automobilis, ir kiek CO2 jis išmeta. Paprasti būdai veiksmingiau naudoti degalus – vengti be reikalo stabdyti ir didinti greitį, taip pat pasirūpinti, kad padangos visada būtų gerai pripūstos.
  • Nuimkite nenaudojamą stogo bagažinę. Dėl aerodinaminio pasipriešinimo tuščia stogo bagažinė padidina degalų sąnaudas ir išmetamo CO2 kiekį iki 10 %.
  • Perkate naują automobilį? Pasirinkite taupiai degalus naudojantį automobilį. Visi automobilių gamintojai ES prekybos salonuose ir reklamose turi nurodyti, kiek jų gaminiai išmeta CO2 ir sunaudoja degalų.

  Ekologiškas keliavimas

   mobility_03_en.gif