Przejdź do treści głównej
Climate Action

Biuro przyjazne dla środowiska

Niezależnie od tego, gdzie pracujesz, istnieje wiele prostych działań, które możesz podjąć, aby pomóc w oszczędzaniu zasobów, energii i ograniczaniu emisji.

Europejski system ekozarządzania i audytu („EMAS”) został opracowany dla przedsiębiorstw i organizacji działających w Europie i na świecie, aby pomóc im w ocenie i poprawie ich wpływu na środowisko.

work_01_en
  • Korzystaj z własnego kubka zamiast z plastikowych lub papierowych kubeczków. Jeśli pijesz dwie kawy dziennie, w ten sposób zaoszczędzisz rocznie około 500 jednorazowych kubeczków.
  • Zastanów się, zanim coś wydrukujesz! Zastanów się, czy rzeczywiście musisz wydrukować dokument czy e-mail, i zachęcaj do takiej refleksji innych. Jeśli musisz wydrukować dokument, drukuj na obu stronach.
  • W nocy i w weekendy wyłączaj komputer i drukarki. Sprawdź ustawienia komputera – powinny mieć opcję oszczędzania energii, którą możesz uruchomić.
  • Kupuj hurtowo. Zasugeruj, aby zastąpić pojedyncze opakowania kawy, cukru, śmietanki i herbaty dużymi opakowaniami do wspólnego użytku. Mniej zapłacicie i zmniejszy się ilość odpadów.
  • Postaraj się ograniczyć podróże służbowe, korzystając z telekonferencji lub innych rozwiązań umożliwiających prowadzenie spotkań na odległość.
  • Zapytaj swojego kierownika, czy Wasz budynek został skontrolowany pod względem wydajnego zużycia energii. Podstawowe środki służące oszczędzaniu energii, takie jak oświetlenie z czujnikiem ruchu, mogą znacznie obniżyć rachunki za energię.